TARİHİ MERYEM ANA HAVUZLU HAMAMI

Tesisimiz sınırları içerisinde bulunan ve rivayetlere göre Hz. Meryem Ana döneminden kalma olduğu söylenen, resmi kayıtlara göre ise daha önceden kullanılmış fakat toparlanması ve tadilat görmesi 14. yüzyıla kadar dayanan tarihi Meryem Ana Termal havuzu ve hamamı ile tarihe dokunacaksınız..

Otelimizde bulunan Tarihi Meryem Ana Havuzlu Hamam’ı(Çelik Hamamı) anıtlar yüksek kurulu tarafından koruma altına alınmış önemli bir tarihi eserdir.

Meryemana havuzlu hamamı içerisinde kendiliğinden akan doğal kaynak suyu bulunmaktadır…

Yine aynı bölgede tesise yakın yerlerde tarihi köprüler ve mekanlar olması, bu bölgenin yüzyıllardır tedavi amaçlı olarak günümüze kadar kullanıldığını göstermektedir.

Aydın; tarihin bilinen devirlerinden beri çeşitli uygarlıklara merkez olup, antik çağın Afrodisias, Milet, Alinda, Didyma, Nisa, Prien, Magnesia gibi önde gelen kentleri olmuştur. Şehir, “Tralleis” antik kentinin üzerine kurulmuştur. Eski çağlarda Ege Bölgesi’nin en önemli kentlerinden birisidir. “DAĞLARINDAN YAĞ, OVALARINDAN BAL AKAN VE SAĞLIKLI İNSANLARIN YAŞADIĞI MEMLEKET” olarak ünlenen şehrimiz, termal yeraltı kaynaklarının da merkezi durumundadır.

VÜCUDUNUZDA MUHTEŞEM BİR ETKİ YARATACAK

Tarihi Meryem Ana Havuzlu Hamamı vücudunuzda oldukça olumlu etkiler bırakabilir. Tesisimiz içerisinde yer alan bu hamamı ziyaret eden misafirlerimiz vücutlarına bir gevşeme ve rahatlama etkisi gördüklerini belirtmişlerdir.

Aşağıdaki etkileri sıralayabiliriz;

  • Tüm vücutta Gevşeme
  • Sert kaslarda Yumuşama
  • Esnekliğin artması
  • Kronik ağrının azalması
  • Cilt tonusunun artması
  • Dolaşımın kolaylaştırılması
  • Atıkların atımının kolaylaştırılması
  • Mental stresin azalması
  • Ruhsal rahatlama
İLETİŞİME GEÇELİM

Ilıca Mevkii Bozköy Germencik / AYDIN

+90 256 576 11 76

+90 549 813 26 18

info@dagtermal.com

KAFANIZA TAKILAN SORU İŞARETLERİ Mİ VAR?

Kusursuz bir tatil için tüm soru işaretlerinizi gidermek istiyoruz. İsterseniz bizi hemen arayabilir ya da yandaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

""
1
Adınız, SoyadınızAdınız, Soyadınız
Telefon Numaranızyour full name
Mesajınızı İletinizMesajınızı İletiniz
0 /
Previous
Next
MÜŞTERİ YORUMLARI

Sizde yorumunuzu kaydetmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Dağ Termal yönetimi olarak aileniz ile birlikte keyifli bir tatil geçirebilmeniz için gereken çabayı her zaman gösteriyoruz. Türkiye’nin ilk aile otellerinden biri olan Hotel Dağ Termal’de keyifli tatiller dileriz… 🙂